Rękawiczki bezpudrowe

Najbardziej dostępnym rodzajem jednorazowych rękawiczek ochronnych, są rękawiczki lateksowe, wysypane wewnątrz pudrem, który na ogół jest ze skrobi kukurydzianej. Drobiazg ten możemy nabyć praktycznie w każdej większej drogerii albo aptece, nie mówiąc o hipermarketach. Wiele współczesnych kobiet używa ich szczególnie podczas sprzątania – detergenty, które stosuje się np. do czyszczenia toalet, kafelków czy kabin prysznicowych, mają fatalny wpływ na skórę dłoni.

Jednak, gdy potrzebne nam są rękawiczki ochronne o nienagannych parametrach bezpieczeństwa, które ochronią noszącą je osobę przed zakażeniem, czyli krótko mówiąc rękawiczki o przeznaczeniu medycznym lub pokrewnym, zrobimy słusznie, szukając profesjonalnego producenta. Jedną z firm, które doskonale radzą sobie w produkcji i dystrybucji towaru, jakim są rękawiczki bezpudrowe, jest krakowskie przedsiębiorstwo Safemed.

W typowych rękawiczkach lateksowych, zadaniem pudru jest ułatwienie zakładania i zdejmowania, jednak – część osób, które dłużej używają tego typu rękawic, obserwuje u siebie reakcje uczuleniowe: wysypki, podrażnienia naskórka, złuszczanie się skóry rąk, etc.

Na zwięzłej, lecz zawierającej najważniejsze informacje o profilu działalności stronie internetowej Safemedu, możemy znaleźć szeroki asortyment, skierowany do branży medycznej. Safemed oferuje wszystkim zainteresowanym rękawice lateksowe, rękawice winylowe, rękawice nitrylowe, szeroki wybór produktów chemii profesjonalnej, sprzęt i akcesoria do sprzątania oraz odzież jednorazową.


SAFEMED Sp. z o. o. Sp. k.
Wielicka 181 A/22
30-663 Kraków
tel. 681-42-52